Eurovision Young Musicians 2018 - Fiatal Zenészek Eurovíziója 2018 - a második elődöntő versenyzői

Young Musicians 2018 – Nézd itt újra a verseny második elődöntőjét!

Szombaton megkezdődtek a 2018-as Eurovision Young Musicians elődöntői, vasárnap kora délután pedig folytatódik a komolyzenei verseny, a második elődöntőben további kilenc kis tehetség versenyprodukciójával.

A Fiatal Zenészek Eurovíziójának második elődöntőjében is – a korábban már ismertetett szabályok alapján – összesen kilenc versenyző produkcióját tekinthetjük meg, a cikkünkben bemutatott 9 nemzet fiatal képviselője mutatja be három tételből álló komolyzenei összeállítását. A mai versenyzőkről és produkcióikról röviden; a koncertek műsorvezetője az elődöntőkben Petroc Trelawny.

Második elődöntő – 1. rész (augusztus 19. 15:00)

  ország előadó hangszer versenyprogram
01 Észtország Észtország Tanel-Eiko Novikov marimba
  1. Niflheim (Marján Csaba Zoltán)
  2. Kuusi Op. 75/5 (Jean Sibelius)
  3. Verano Porteño (Astor Piazzolla)
02 Belgium Belgium Alexandra Cooreman hegedű
  1. Presto a Sonata for piano and violin Op. 23-ból (Ludwig van Beethoven)
  2. Valse-Scherzo in C major, Op. 34 (Pjotr Csajkovszkij)
03 Albánia Albánia Klaudio Zoto cselló
  1. Cello Sonata in A minor, Op. 36 (Edvard Grieg)
  2. Hungarian Rhapsody, Op. 68 (Popper Dávid)

Második elődöntő – 2. rész (augusztus 19. 17:00)

ország előadó hangszer versenyprogram
04 Oroszország Oroszország Ivan Besszonov zongora
  1. Mazurka in B-flat minor, Op. 24 No. 4 (Frédéric Chopin)
  2. Fantaisie-Impromptu in C sharp minor, Op. 66 (Frédéric Chopin)
  3. Prelude in G minor, Op. 23, No. 5 (Sergey Rachmaninov)
  4. Barncleupédie (James McMillan)
05 Németország Németország Mira Foron hegedű
  1. Tzigane (Maurice Ravel)
  2. Cadenza for Solo Viola (Krzysztof Penderecki)
06 Csehország Csehország Indi Stivín nagybőgő

Második elődöntő – 3. rész (augusztus 19. 19:00)

ország előadó hangszer versenyprogram
07 Svédország Svédország Johanna Ander Ljung hárfa
  1. Improvisations for Harp, Op. 10 (William Mathias)
  2. Allemande a Suite No. 5 in F major (John Loeillet)
  3. Féerie – Prelude et Danse (Marcel Tournier)
08 Norvégia Norvégia Birgitta Elisa Oftestad cselló
  1. 1st movement a Cello Concerto No. 1 Op. 107-ből (Dmitrij Sosztakovics)
  2. Adagio und Allegro, Op. 70 (Robert Schumann)
09 Horvátország Horvátország Jan Tominić szaxofon
  1. Fantaisie sur un thème original (Jules Demersseman)
  2. Cinq danses exotiques (Jean Françaix)
  3. Aria (Eugène Bozza)
  4. Scaramouche, 3. Brazileira (Darius Milhaud)

A magyar közszolgálati műsorszolgáltató(k) eddig ötször vett(ek) részt a Eurovision Young Musicians komolyzenei versenyen: 1992-ben indult először magyar versenyzőnk – csak ebben az évben nem jutott a döntőbe a hazánkat képviselő versenyző, 2014-ben pedig a döntő harmadik helyére léphetett a csellista Devich Gergely; legutóbb pedig 2016-ban Jakab Roland Attila vett részt a kétévente megrendezésre kerülő versenyen hegedűjátékával.

Eurovision Young Musicians egy kétévente megrendezésre kerülő komolyzenei műsor 1982 óta, melyet a BBC Young Musicians of the Year című brit verseny inspirációjából keltettek életre; a 2016-os verseny a lengyel Lukasz Dyczko győzelmével zárult, aki egy szaxofon-versenyművet adott elő.

Forrás: YoungMusicians.tv, EBU
Illusztráció forrása: OurVision Produkció

Mondd el véleményedet!

error: